U večerašnjoj utakmici 16. kolu Prvenstva BiH, “Studenti” su sa ubjedljivih 91:75 potpuno nadigrali ekipu Kaknja i tako upisali sedmu pobjedu u sezoni.

Krajnji ishod meča, odlučila odlična prva četvrtina “Studenata”, koji su u odbrani dosta dobro zaustavili goste, a na drugoj strani su bili šuterski raspoloženi i stigli su do već ozbiljne prednosti od 2

U nastavku utakmice Kakanj je igrao sve bolje, ali samo do posljednje dionice u kojoj je uslijedio veliki pad u igri gostiju, što su naši momci iskoristili i dodatno povećali razliku.
Na kraju nije bilo dileme da će “Studenti” upisati pobjedu sa ubjedljivih 91:75.

Pavlović je bio najefikasniji u redovima Bosne Royal sa 21 poenom i 5 skokova, dok je Muhamed Pašalić dodao 14 poena i 9 asistencija. Sead Hadžifejzović je dodao 13 poena i 6 skokova.
Goste iz Kaknja je predvodio Jackon Dubinski sa 13 ubačaja, a Aldin Muflizović je postigao jedan poen manje (12).
Ovom pobjedom, ispunjeni su osnovni ciljevi kluba, da se ne “ugasimo”, da opstanemo u Ligi…I USPJELI SMO!!!

Bonus je šansa za plasman na Final 4 Kupa Mirza Delibašić i Ligu 6. Iskreno se nadamo da će napor i trud ekipe, biti prepoznat od onih kojima je to u opisu posla kojim se bave.