Prventsvo BiH

Bosna jedina ima stopostotan učinak

Jedina stopostotna ekipa nakon tri susreta je sarajevska Bosna, koja je već u ranoj fazi takmičenja istakla svoju kandidaturu za najviši plasman. Ipak, ima još timova koji ove sezone igraju kvalitetno. HŠK Zrinjski - KK Bošnjak 75:64 (22-15, 27-12, 16-17, 10-20) Košarkaši Zrinjskog su slavili rutinsku domaću pobjedu nad Bošnjakom, što im je bio drugi trijumf u sezoni. Do pobjede ih je predvodio Ali Demić, koji je ubacio 20 poena, te tome dodao 7 skokova i asistenciju. Kod gostiju, Aldin Kadić je ubacio 20 poena, uz 13 skokova i asistenciju. OKK Spars - KK Swisslion Leotar 70:63 (19-20, 13-12, 19-18, 19-13) U uzbudljivoj utakmici u Sarajevu, Sparsi su Leotaru nanijeli drugi poraz u sezoni, dok su sami ostvarili svoju drugu pobjedu. Domaći tim je do trijumfa došao tek u drugom poluvremenu ili preciznije u posljednjih 10 minuta igre, a do pobjede ih je predvodio Adi Zahiragić sa 20 poena i 5 asistencija. Kod gostiju je najbolji bio Božo Đurasović sa 20 poena, 8 skokova i 2 asistencije. HKK Široki - KK Kakanj 94:68 (24-23, 16-18, 20-18, 34-9) Svojevrsni derbi ovog kola pripao je Širokom, koji je dominantnim rezultatom savladao Kakanj, iako je utakmica u suštini bila jako izjednačena. Široki je odigrao nevjerovatnu posljednju četvrtinu i tako slavio uvjerljiv trijumf. Jure Zubac je za Široki ubacio 22 poena uz 8 skokova i asistenciju, dok je Vojin Svilar za Kakanj ubacio 22 poena, uz skok i 4 asistencije. KK Mladost - OKK Sloboda 90:83 (20-20, 25-24, 24-18, 21-21) U dosta izjednačenoj utakmici, Mladost je savladala Slobodu na svom parketu, a ključnu prednost za svoju drugu pobjedu u sezoni domaćin je ostvario u trećoj četvrtini. Nevjerovatni Nenad Vuković je ubacio 42 poena uz po 3 skoka i asistencije, dok je kod gostiju najbolji bio Nedžad Muratović sa 20 poena, 3 skoka i 2 asistencije. KK Bosna - KK Građanski  85:58 (25-16, 29-13, 10-17, 21-12) Košarkaši Bosne ove sezone igraju sjajno, a protiv Građanskog su ostvarili i treći trijumf. U prepunoj maloj dvorani u Skenderiji, Bosna je od početka susreta bila dosta bolji tim, a svi njeni košarkaši upisali su se u listu strijelaca u ovoj utakmici. Strahinja Dragičević je predvodio Bosnu sa 15 skokova i 7 asistencija, dok je kod gostiju najbolji bio Miljan Bocka sa 17 poena, 5 skokova i asistencijom. Bosna je lider prvenstva sa 3 trijumfa, dok po dvije pobjede imaju Široki, Spars, Zrinjski i Mladost. Kakanj, Sloboda, Bošnjak i Leotar imaju po jedan trijumf, a Građanski je u prva tri kola zabilježio isto toliko poraza.